Měli byste vědět

Prvním předpokladem kvalitních nádrží (žump) je volba materiálu.

Nádrž z regenerátutu

Plasty z druhořadého zpracování (regenerátu) jsou nevhodné pro toto využití. Výrobce těchto materiálu nezaručuje stoprocentní svařitelnost a pevnostní stálost, což znamená, že se nedají spočítat statické odolnosti těchto nádrží. Tyto nádrže poznáte podle barvy, jsou většinou tmavých odstínů (černá, hnědá, tmavě zelená).

Napěňovaný materiál

Vyskytují se i materiály napěňované (pórovité), které taky nejsou zcela ideálně svařitelné a další jejich nevýhoda je jejich křehkost a lámavost. U těchto produktů musíte dbát zvýšenou opatrnost při manipulaci. Tento materiál se na první pohled nijak neliší od klasických materiálu, poznáte jej jen na hraně řezu, kde jsou viditelné póry.

Konstrukce nádrže

Stojatá nádrž s rovným dnem a víkem

Dalším aspektem je navržena konstrukce na nádrže v zemi, působení tlaků zeminy a okolních vod ( jak povrchových, tak spodních). Nádrž navržena s rovnými částmi, je vždy náchylnější k deformacím.

Nádrž oválná s konickými čely

Proto je nejlépe řešit konstrukci jímek s minimálním výskytem rovných ploch. Plášť nádrže oválný s konickými čely, nejlépe odolá původním vlivům a tlakům.

Uložení nádrže

Sklolaminátová nádrž bez ukotvení

Třetím důležitým bodem je samotné uložení nadrží pod terénem.

Můžete se sekat se třemi nejčastějšími variantami

  • Uložení bez jakékoliv betonáže – tento způsob je, a to u všech typů nádrží ať jsou provedeny z plastu či sklolaminátusklolaminátová nádrž bez ukotvení​, sice velmi lákavý, ale dost riskantní. Při spodní vodě Vám může dojít k posunu nebo nadzvednutí jímky a tím k odtržení napojených částí. Toto se Vám může stát, i když se spodní voda na Vašem pozemku nevyskytuje. Při deštích a hlavně při jarním tání, dochází ke zvýšení hladiny vody kolem nádrže, protože výkopem pro jímku byla narušena rostlá zemina a dalším aspektem je rozmrzávání zeminy kolem nádrže, díky teplejšímu prostředí v ní. Tím se vytváří vana s nejnižším bodem na pozemku, do které se povrchová voda shromažďuje a jímku nadzvedává.
  • Uložení na betonový základ u jímek určených na vyčerpání (vyvážení žumpy) s rovným dnem, může docházet k protlačování dna do nádrže (největší slabina nádrží s rovným dnem) spodní nebo povrchovou vodou. Tento způsob je vhodný jen pro nádrže, u kterých se počítá, že nebudou často prázdné a nebo které obsahují nějakou technologii (např. ČOV).
  • Zalití kotvících patek (nožek), které jsou součástí nádrže do betonu. Tím dosáhneme absolutní stability nádrže.

A proč vybrat nás?

Jsme výrobce

Plastové nádrže vyrábíme sami u nás na provozovně. Vše od návrhu po výrobu si pečlivě hlídáme.

100% kvalita

Díky odolným materiálům vám zajišťujeme vysokou kvalitu plastových nádrží.

Naprostá spolehlivost

Navržená oválná konstrukce s konickými čely je spolehlivým a stabilním řešením nádrže.

Osobní jendání a vstřícný přístup

Nasloucháme vašim potřebám. Váš požadavek vyřešíme individuálně a s ochotou.

Nevíte si rady a potřebujete poradit?

Zavolejte nám

nebo napište

14 + 8 =

Výroba plastových nádrží

Místecká 330/460
724 00 Ostrava-Nová Bělá
Česká republika
zobrazit na mapě