Žumpy a jímky

Nemáte možnost kanalizace? Máme pro vás řešení odvodu vody v podobě žumpy nebo jímky

Žumpa nebo také jinak nazývaná jímka je bezodtoková vodotěsná nádrž, sloužící ke kumulaci odpadních vod a jiných kapalných látek, které chceme zachytit nebo uskladnit, tím tak zamezíme průsaku splašků do okolní zeminy a spodních vod. Jsou vhodné pro rodinné domy i sezónně užívané objekty, kde není možnost napojení na veřejnou kanalizaci a kde podmínky vyžadují sběrné nádrže (žumpy). Po naplnění obsahu žumpy je potřeba zajistit vývoz fekálním vozem do centrální ČOV.

Žumpa VNH

Vhodné i do těžkých půd s výskytem spodní vody. Žumpy také hojně používané na záchyt vody dešťové, pitné nebo jako požární nádrže. Nejprodávanější typ odpadních jímek pro RD s patentovanou samonosnou konstrukcí, bez nutnosti obetonování.

Žumpa je bezodtoková vodotěsná nádrž, sloužící ke kumulaci odpadních vod a jiných kapalných látek, které chceme zachytit nebo uskladnit, tím tak zamezíme průsaku splašků do okolní zeminy a spodních vod. Jsou vhodné pro rodinné domy i sezónně užívané objekty, kde není možnost napojení na veřejnou kanalizaci a kde podmínky vyžadují sběrné nádrže (žumpy). Po naplnění obsahu žumpy je potřeba zajistit vývoz fekálním vozem do centrální ČOV.

Na stavební povolení podzemní stavby do 300 m2 zastavěné plochy a hloubky 3 m, postačuje ohlášení stavebnímu úřadu, což je u většiny případů.

Hranaté jímky

Obvykle používáme při nedostatku místa a nebo u velkých objemů. Používané jak pro podzemní zabudování tak i pro nadzemní využití. Ve většině případech je třeba počítat s dalším zpevňováním (beton, ocel). Vyrábíme dle požadavku zákazníka.

Jímky válcové

Nejlevnější řešení pro akumulaci kapalných látek. Vhodné do lehčích půd bez výskytu spodní vody. Využití spíš na malé šachtice, jako jsou přečerpávací šachty a šachty pro studniční vrty. Vyrábíme dle požadavku zákazníka.

Jímky dvouplášťové

Používají se do pojezdových ploch s extrémním zatížením na nádrž, vnitřní plášť slouží jako nepropustná jímka, venkovní plášť slouží jako ztracené bednění a meziprostor je opatřen armováním, který se vyplňuje betonem.

A proč vybrat nás?

Jsme výrobce

Plastové nádrže vyrábíme sami u nás na provozovně. Vše od návrhu po výrobu si pečlivě hlídáme.

100% kvalita

Díky odolným materiálům vám zajišťujeme vysokou kvalitu plastových nádrží.

Naprostá spolehlivost

Navržená oválná konstrukce s konickými čely je spolehlivým a stabilním řešením nádrže.

Osobní jendání a vstřícný přístup

Nasloucháme vašim potřebám. Váš požadavek vyřešíme individuálně a s ochotou.

Nevíte si rady a potřebujete poradit?

Zavolejte nám

nebo napište

5 + 2 =

Výroba plastových nádrží

Místecká 330/460
724 00 Ostrava-Nová Bělá
Česká republika
zobrazit na mapě